Dziewczynka jak Malinka

Blog o wszystkim co Nas w życiu otacza - Szukasz opinii i recenzji - dobrze trafiłeś!
Bez kategorii

Grudniowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

 

Hej, hej w tak mroźny i słoneczny poranek mam dla was zapowiedzi grudniowych premier Wydawnictwa Psychoskok 🙂

img_20161203_092646

A ponieważ jest sobota i jak wiecie ja w soboty to raczej rzadko tutaj jestem, ponieważ biorę się za sprzątanie, to zbytnio nie mam czasu aby spokojnie przysiąść, to post bardzo króciutki 😉 Przynajmniej nie umęczycie się czytaniem 😉

 

Zagubieni w miłości
Jan Izydor Korzeniowski

zagubieni-w-milosci-przod

KATEGORIA: Literatura dla kobiet, powieść obyczajowa
ISBN: 978-83-7900-667-0
OPRAWA : miękka
FORMAT : 140 x 200
ILOŚĆ STRON: 254
CENA : 34,90 zł

PREMIERA: 6 grudnia 2016

OPIS
Książka zawiera dwa opowiadania: „Sanatorium. Życie za kulisami” oraz „W okowach uczuć”. Łączy je jedna klamra, którą jest MIŁOŚĆ do drugiego człowieka. Uczucie, które daje wielką radość, szczęście i siłę, ale które niepielęgnowane i nieutrwalane może przynieść cierpienie i ból. Wymaga ono poświęcenia. Nie igra się z miłością, lecz wymaga zbliżenia serc.
Opowiadania są pełne dramatyzmu, napięcia – warte przeczytania. Czytając, możemy śledzić ludzkie charaktery. Klimat życia sanatoryjnego, leniwie płynący, cicho, pozornie nudny, przesiąknięty ludzkimi tragediami – kontrastuje z zakulisowym życiem kuracjuszy przebywających w sanatorium, które aż kipi od wydarzeń. Życie jednak pisze najciekawsze scenariusze.

Haiku? Niby – haiku?
Małgorzata Tafil-Klawe

haiku-niby-haiku-przod

KATEGORIA: Poezja
ISBN: 978-83-7900-649-6
OPRAWA: miękka

FORMAT: B6, 125 x 176
ILOŚĆ STRON: 118
CENA : 19,90 zł

PREMIERA: 12 grudnia 2016

 

OPIS
,,haiku? niby-haiku?” Małgorzaty Tafil-Klawe to zbiór podzielonych tematycznie utworów, w których autorka starała się zrealizować poetykę tytułowego haiku. Jest to japoński gatunek poetycki, którego twórcą był samuraj z Edo, Bashō Matsuo, żyjący w latach 1644-1694. Istotą haiku jest przede wszystkim minimalizm i subtelność, a co za tym idzie – enigmatyczność. Tutaj autor ma prawo być niedosłowny, a czytelnik może sprawdzić dzięki temu swoją poetycką intuicję. Tomik ,,haiku? niby-haiku?” ma intrygujący tytuł. Jak wyjaśnia sama autorka sam tytuł wyraża wątpliwości, czy utwory w nim zawarte można zaliczyć do haiku czy niby-haiku? Na pewno są w nich ujęte chwilowe odczucia, myśli nienazwane, ale czasami podmiot liryczny określa się bardzo wyraźnie, pomija elementy świata przyrody i jest to działanie zamierzone. Zatem może jednak jest to niby-haiku? Zwarta forma haiku fascynuje przede wszystkim szacunkiem dla słów i ich wagi, poszukiwaniem precyzji wyrażania myśli”. Haiku Małgorzaty Tafil-Klawe jest podzielone na trzy części tematyczne, kolejno: człowiek, natura oraz adresaci. Poetka w niezwykły sposób wprowadza czytelnika w te najważniejsze sfery naszej ludzkiej rzeczywistości i pozwala odkryć je na nowo każdemu z nas. Bo czytanie haiku to nie jest zwykła lektura – tu odbiorca jest również współtwórcą dzieła. To od niego zależy jak zinterpretuje utwór, który przez swoją lapidarność może być interpretowany na wiele różnych sposobów. Warto więc sięgnąć po tomik ,,haiku? niby-haiku?” zarówno po to, by poznać specyfikę tego gatunku, ale także po to by sprawdzić się w roli aktywnego odbiorcy dzieła.

 

Sen Henny. Imperium Magów
Artur Wells

sen-henny-2-przod

KATEGORIA: Fantasyka
ISBN: 978-83-7900-687-8
OPRAWA: miękka
FORMAT: 140 x 200
ILOŚĆ STRON: 405
CENA: 39,90 zł

PREMIERA: 12.grudnia 2016

OPIS
Powieść Artura Wellsa pt. „Sen Henny” to kontynuacja pierwszego tomu powieści, wydanego pod tym samym tytułem. Po raz kolejny autor wprowadza nas w świat wielu kultur i plemion, dając tym samym możliwość obcowania z czarodziejami, magami, istotami magicznymi. Tym razem kontynent Henny został owładnięty przez żywioł wojny. Żądny władzy Mores – władca Morawii nie cofnie się absolutnie przed niczym, aby przejąć władzę nad kontynentem. Hrabia Cison, rycerz Czarnego Zakonu wraz z gronem swoich przyjaciół będzie starał się nie dopuścić do zrealizowania zamierzeń okrutnego władcy. Aby tego dokonać potrzeba będzie wielu wyrzeczeń, a także umiejętności, które pozwolą zaangażować w tę wojnę tych, którzy są jej największymi oponentami, a którzy mogą sprawić, że szala zwycięstwa przeważy się na stronę sprawiedliwych. Utwór porusza również problemy uniwersalne – sprawę wszechogarniającej i wszystkiego pozbawiającej wojny, w której śmierć zbiera okrutne żniwo, a szczególności dotyka ludzi bezbronnych.

logo_large

  • Sylwia Moskała

    Wspaniale się zapowiada!

    Z miłą chęcią obserwuję bloga i będzie moi bardzo miło, gdy zawitasz do nas sylwiaidzieci.pl, a jeszcze milej gdy zaobserwujesz bloga i zostawisz po sobie ślad:)

  • Filip Nowak

    Pierwszą część Henny czytałem, była dość ciekawa, nie miałem w sumie zamiaru oczekiwać jej kontynuacji pomimo tego, że była to dobra pozycja, lecz jak w każdej powieści były i mankamenty. Choć skoro już wyszła to się pewnie skuszę. Czytał może ktoś drugą część?