Dziewczynka jak Malinka

Blog o wszystkim co Nas w życiu otacza - Szukasz opinii i recenzji - dobrze trafiłeś!
Bez kategorii

Zapowiedzi wydawnictwa Edipresse Książki

Długo mnie nie było wiem o tym, zaniedbałam troszkę to co lubię, wynikiem tego jest to że od soboty chodzę strasznie przygnębiona..
Zmarł mąż mojej przyjaciółki, miał 31 lat 🙁 Mimo iż może z nim nie miałam zbyt dobrego kontaktu, to i tak bardzo to wzięłam do siebie. Był taki młody… Tylko 4 lata starszy ode mnie… tylko 4 lata … 🙁

Ale wracając do tego o czym dzisiaj chcę Wam napisać, to trochę nowości od Wydawnictwa Edipresse Książki

Toaleta męska, czyli piękny pan z telewizji

Anna Grzeszczuk-Gałązka,

a-grzeszczuk-galazka_toaleta-meska_okladka_3d_small

cena: 44,90 zł,
oprawa: miękka ze skrzydełkami,
format: 150 x 210 mm,
liczba stron: 352,
ISBN 9788379454570, data

PREMIERA: 26 października 2016 r.

Opis: 
Telewizja jest płytkim medium. Dla kijanek. A jednak, bywa, w jej sieć wpadają też i rekiny.
„100 pytań do…” TVP, lipiec 1991 Leszek Moczulski: Byłem po prostu politycznie podejrzany. Dostałem w związku z tym specjalizację wojskową bardzo ładną, a mianowicie statystyk onuc. Tak, proszę pani, jeszcze mam tą książeczkę wojskową z lat 50., gdzie figuruję jako statystyk onuc…
Kręcąc się wokół przełomu lat 80. i 90., które też i telewizję postawiły na głowie, cofam się, a czasem w przód jej dziejów wybiegam.
Znajdziecie tu facecje i rzeczy bardzo serio. Ale ogólnie rzecz biorąc, zajmuję się toaletą.

Jeśli wybrać punkty, które po transformacji ustroju uwydatniły się na polu pozytywnych zmian szczególnie, to w pierwszym rzędzie postawiłabym na toalety publiczne, a zaraz potem na wizerunek polskich mężczyzn…

O autorce:
Anna Grzeszczuk-Gałązka – ukończyła Wydział Historii i Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w telewizji w czasach propagandy sukcesu – bez zaangażowania w propagandę – i w dobie tworzenia nowych mediów. Współtworzyła i prowadziła „100 pytań do…”, pierwszy show publicystyczny z udziałem dziennikarzy i osób publicznych. Trzykrotnie otrzymała nagrodę prezesa TVP i wraz zespołem „Złoty ekran” od tygodnika „Film”.  Na scenie „Teatru na wyspie” w warszawskich Łazienkach Królewskich, zaaranżowała festiwal „Entree Piosenki Niegłupiej” tam też „Koncerty z koksem” i „Koncerty z gazem”, do których ma sentyment. Wydawała „Czerwoną małpę” – nieregularny „świerszczyk” prześmiewczy, aczkolwiek kulturalny.

 

EFEKT DOMINA

Dominika Kulczyk

d-kulczyk_efekt-domina_okladka_3d_small

 

cena: 39,90 zł,
oprawa: twarda z pianką,
format: 165 x 215 mm,
liczba stron: 192,
ISBN 9788379454617

PREMIERA: 12 października 2016 r.

 Opis:

Dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych jesteś całym światem.
                                                                                                          Gabriel Garcia Márquez

    Dla dziecka jesteś całym światem. Właśnie Ty, Mamo, Tato, Babciu, Dziadku, Ciociu, Wujku… Kreujesz jego świat, uczysz go patrzeć, postrzegać ludzi i otoczenie. Naucz go patrzeć i otwórz jego serce na to, co najważniejsze, na drugiego człowieka, bo czasem jesteś dla niego jedyną nadzieją. Niech nie będzie obojętne na krzywdę, niesprawiedliwość i cierpienie. Najgorsza jest… obojętność.
Dzieci są naszą przyszłością. Takie, jakie będą, taki będzie nasz świat. W tej książce spotkają prawdziwych bohaterów, których ja też spotkałam. To dzieci, niby inne, a jednak takie same jak Ty, nie mają co jeść, gdzie spać, nie chodzą do szkoły, ale mają marzenia i siłę, żeby je realizować. Mali bohaterowie, którzy potrzebują naszej „nieobojętności” i pomocy, naszej uwagi i zainteresowania.
Nasze dzieci, słuchając tych historii, zrozumieją, że mogą ruszyć pierwszą kostkę swojego małego domina zmian. Być może zrozumieją czyjś los i zechcą pomóc. Niech wiedzą, że mogą wszystko. I wtedy będą mogły.
                                                                                                                       Dominika Kulczyk

Wszystkie dzieci zasługują na szczęśliwe dzieciństwo. Ty, Santa, Małgosia, Belaynse, czy Visinela, często macie podobne marzenia. Ta książka pomaga. Nie tylko lepiej zrozumieć rówieśników, ale także spojrzeć na świat ich oczami, to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także możliwość otwarcia serca na innych ludzi. Kupując tę książkę pomagacie polskim dzieciom, które muszą w życiu pokonywać trudności, które dorosłym wydają się nie do pokonania. Dziękuje w ich imieniu.
Joanna Luberadzka-Gruca, Wiceprezes Fundacji Przyjaciółka

O autorce:
Dominika Kulczyk – założycielka Kulczyk Foundation i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Kulczyk Investments. Ukończyła sinologię oraz politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowała też w Chinach, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Utworzona z jej inicjatywy Kulczyk Foundation wykorzystuje najlepszą możliwą wiedzę o zarządzaniu do inicjowania realnych zmian społecznych, pomagając tysiącom potrzebujących. Autorka popularnego programu telewizyjnego „Efekt Domina”, w którym przybliża ideę pomagania.

Kulczyk Foundation:
Kulczyk Foundation wykorzystuje najlepszą możliwą wiedzę o zarządzaniu i inwestycjach społecznych do inicjowania realnych zmian społecznych poprzez tworzenie standardów efektywnego działania. Celem Kulczyk Foundation jest budowanie trwałych mechanizmów zmieniających otoczenie, ale i angażujących społeczności lokalne. Projekty Kulczyk Foundation to m.in. program wsparcia systemy żywienia dzieci w Polsce „Żółty Talerz”, inspiracje do zajęć z dziećmi i młodzieżą „Wiem. Czuję… Pomagam!”, telewizyjny cykl edukacyjny „Efekt Domina” oraz związane z nim akcje pomocowe na całym świecie. – Działamy tak, by poruszona przez nas pierwsza kostka domina poruszyła kolejne. Na co dzień doskonalimy procedury dobrego biznesu. W sferze działań społecznych właśnie one mogą stać się podstawą tworzenia skutecznych strategii pro publico bono. Tak rozumiemy prawdziwe znaczenie odpowiedzialnego biznesu – wyjaśnia Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Kulczyk Investments.

 Kalendarz 2017. Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska

e-chodakowska_kalendarz-2017_okladka_3d_small

cena: 39,90 zł,
oprawa: twarda z gąbką,
format: 125 x 185 mm,
liczba stron: 320,
ISBN 5904730596817

PREMIERA: 28 października 2016 r.

Opis:
Jutro należy do Ciebie! Obawiasz się pierwszego kroku? Zacznij od życzliwości. Spójrz na siebie i na swoich bliskich łaskawszym okiem. Uzbrój się w cierpliwość i bądź wytrwała!
Pomogę Ci obrać cel i realizować go konsekwentnie!
Zasługujesz na szczęście… Jeśli nie teraz, to kiedy? Przed nami NOWY POCZĄTEK, NOWA TY.
To będzie dobry rok!

„Kalendarz 2017” sprawdzi się jako klasyczny i praktyczny terminarz. Na każdej stronie znajduje się wiele miejsca na notatki, plany, wspomnienia, refleksje, postanowienia, cele czy postępy. Nie zabrakło także informacji o imieninach i najważniejszych świętach. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi można go zabierać ze sobą, zmieści się bowiem m.in. do damskiej torebki, natomiast twarda oprawa dodaje mu wytrzymałości.

Całość uzupełniają prywatne zdjęcia Ewy Chodakowskiej z domowego zacisza, treningów i podróży. Na wielu z nich widać piękną sylwetkę autorki, która dodatkowo zmotywuje do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

O autorce:
Ewa Chodakowska – najpopularniejsza trenerka fitness w Polsce. W ciągu ostatnich 5 lat rozkochała Polki w treningu. Jest dla nich nie tylko trenerką, ale także coachem. Dzień w dzień niezłomnie motywuje je, by były lepszą wersją samej siebie. Określana mianem „trenerki wszystkich Polek” czy „królowej fitnessu”, jest także jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Jej książki i płyty DVD nie schodzą z list bestsellerów, a na oficjalnym fanpage’u ma prawie 2 miliony fanów. Dwa i pół roku temu na warszawskim Mokotowie ruszyło jej autorskie studio fitness Be Active. Wydała 15 DVD z programami treningowymi. Ma na swoim koncie rekord Guinnessa w największym otwartym treningu fitness oraz cykliczne warsztaty fitness, które nieprzerwanie gromadzą tłumy w Polsce i zagranicą od ponad 2 lat. Ewa prowadziła także program telewizyjny „Be Active. Ewa Chodakowska” na kanale Kuchnia+. Na stałe gości na łamach prasy i telewizji jako ekspert z zakresie aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. Od czerwca 2015 roku jest redaktor naczelną miesięcznika Be Active, będącego jej autorskim projektem. Autorka książki „Myślnik. Twój codzienny motywator”, który ukazał się nakładem Edipresse Książki w maju 2016 roku.

Kalendarz kulinarny 2017.
Magda Gessler

m-gessler_kalendarz-2017_okladka_3d_small

cena: 39,90 zł,
oprawa: twarda z gąbką,
format: 125 x 185 mm,
liczba stron: 400,
ISBN 5904730596800

PREMIERA: 12 października 2016 r.

Opis:
Stylowy Kulinarny Kalendarz Magdy Gessler na 2017 – z prostymi, ale inspirującymi pomysłami na dania dla całej rodziny. Od sałatek, przez dania główne po desery – z kalendarzem Magdy Gessler nikomu nie zabraknie pomysłu na rodzinne śniadanie, obiad czy wystawną kolację.
365 dni pełnych smaku!

O autorce:
Magda Gessler – z wykształcenia malarka. Absolwentka madryckiej Akademii Sztuk Pięknych. Szybko okazało się, że równie śmiało jak obrazy komponuje smaki. Dzisiaj jest znaną restauratorką. Z sukcesem prowadzi kilka restauracji, m.in. „U Fukiera” na warszawskiej Starówce czy „Słodki… Słony” (także w stolicy). Sympatię i ogromną popularność zdobyła jako gwiazda telewizji TVN, gdzie od ponad sześciu lat zmienia kulinarne oblicze polskich restauracji w programie „Kuchenne rewolucje”. Jest także jurorką najlepszego show rozrywkowego w Polsce „MasterChef”.

Magda i dzieciaki

Magda Gessler

m-gessler_magda-i-dzieciaki_okladka_3d_small

cena: 39,90 zł,
oprawa: twarda,
format: 150 x 215 mm,
liczba stron: 256,
ISBN 9788379454624

PREMIERA: 26 października 2016 r.

Opis
Magda Gessler i dzieci w wieku od 5 do 10 lat na kolorowej sesji zdjęciowej do książki ,która zachęca dużych i małych do wspólnego gotowania. Mama, tata i dziecko w kuchni to wspaniały czas dla rodziny. Magda podpowiada, co mogą wspólnie ugotować, by wyszło pyszne danie i równie dobra rodzinna przygoda. 70 przepisów , anegdoty i urocze zdjęcia złożą się na książkę „Magda i dzieciaki”.

A dochód poprzez Fundację Przyjaciółka trafi do rodzinnych domów dziecka, gdzie pokrzywdzone przez los maluchy na nowo uczą się wierzyć w miłość, którą dają rodzice.
Nawet jeśli to tylko zastępcza mama i zastępczy tata.

Chef. Historia Michela Morana

Michel Moran

m-moran_p-loroch_chef_historia-michela-morana_okladka_3d_small

cena: 49,90 zł,
oprawa: twarda,
format: 165 x 230 mm,
liczba stron: ok. 264,
ISBN 9788379454389

PREMIERA: 26 października 2016 r.

Opis:
Michel Moran – Francuz hiszpańskiego pochodzenia, jedna z najciekawszych postaci i wyrazistych osobowości współczesnej polskiej gastronomii. Od kilkunastu lat prowadzi z żoną Haliną znaną i cenioną restaurację w centrum Warszawy – Bistro de Paris. Jest ekscentrycznym i wiecznie uśmiechniętym jurorem w programach kulinarnych stacji TVN.
Jaką drogę przeszedł? Co i kto miał decydujący wpływ na jego życie? Jaką ma opinię o polskich kulinariach? Czy każdy może być kucharzem? Jak zostać Chefem? Jak ważna w życiu jest rodzina i miłość? O tym wszystkim Michel Moran opowiada po raz pierwszy tak szczerze i szczegółowo dziennikarzowi Pawłowi Lorochowi.

O autorach:
Michel Moran – Francuz hiszpańskiego pochodzenia, jedna z najciekawszych postaci i wyrazistych osobowości współczesnej polskiej gastronomii. Od kilkunastu lat prowadzi z żoną Haliną znaną i cenioną restaurację w centrum Warszawy – Bistro de Paris. Jest ekscentrycznym i wiecznie uśmiechniętym jurorem w programach kulinarnych stacji TVN.

Paweł Loroch – urodzony w Warszawie dziennikarz, publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych oraz książek kulinarnych, Przez prawie 10 lat był gospodarzem kuchni programu Pytanie Na Śniadanie. Założyciel pierwszego na świecie radia kulinarnego – JemRadio.pl. Obecnie zajmuje się prowadzeniem własnej rozgłośni i konstruowaniem zaawansowanych gier planszowych w stylu rpg, które ilustruje Andrzej Mleczko. Scenarzysta seriali i spektakli multimedialnych.

Ryszard i Polska. Dlaczego jest, jak jest

Ryszard Kalisz

r-kalisz_ryszard-i-polska_okladka_3d_small

cena: 44,90 zł,
oprawa: twarda,
format: 135 x 205 mm,
liczba stron: 240,
ISBN 9788379452736

PREMIERA: 26 października 2016 r.

Opis
Jak wygląda Polska A.D. 2016?
Które wydarzenia i decyzje po Okrągłym Stole można wpisać w rubryce plusów, a które zdecydowanie w kolumnie z minusami? Dlaczego po wzlotach doświadczamy (i to na własne życzenie) porażek?

Ryszard Kalisz opowiada, czym jest dla niego patriotyzm, za co kocha Polskę, a co mu w niej przeszkadza i co my – politycy i ich wyborcy – powinniśmy zrobić, aby w naszym kraju wszyscy mogli zgodnie żyć.
Ryszard Kalisz: adwokat, były szef MSWiA, były szef kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego, wieloletni poseł na Sejm RP, współtwórca Konstytucji. A także: erudyta i celebryta. Kochany przez media, lubiany nawet przez prawą stronę, przez lata pozostający w ścisłej czołówce polityków obdarzanych największym zaufaniem.

O autorze:
Ryszard Kalisz – adwokat, były szef MSWiA, były szef kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego, wieloletni poseł na Sejm RP, współtwórca Konstytucji. Także erudyta i celebryta. Kochany przez media, lubiany nawet przez „prawą stronę”, przez lata pozostający w ścisłej czołówce polityków obdarzanych największym zaufaniem.

 

edipresse-polska-logo-800x500_c